England -- Northern Premier League

Last update: Sun May 7 01:01:45 2000

                           P   W   D   L   F   A Pts
  1 Leigh RMI             44  28   8   8  91  45  92       
  2 Hyde United           44  24  13   7  77  44  85       
  3 Gateshead             44  23  13   8  79  41  82       
  4 Marine                44  21  16   7  78  46  79       
  5 Emley                 44  20  12  12  54  41  72       
  6 Lancaster City        44  20  11  13  65  55  71       
  7 Stalybridge Celtic    44  18  12  14  64  54  66       
  8 Bishop Auckland       44  18  11  15  63  61  65       
  9 Runcorn               44  18  10  16  64  55  64       
 10 Worksop Town          44  19   6  19  78  65  63       
 11 Gainsborough Trinity  44  16  15  13  59  49  63       
 12 Whitby Town           44  15  13  16  66  66  58       
 13 Barrow                44  14  15  15  65  59  57       
 14 Blyth Spartans        44  15   9  20  62  67  54       
 15 Droylsden             44  14  12  18  53  60  54       
 16 Frickley Athletic     44  15   9  20  64  85  54       
 17 Bamber Bridge         44  14  11  19  70  67  53       
 18 Hucknall Town         44  14  11  19  55  61  53       
 19 Leek Town             44  14  10  20  58  79  52       
 20 Colwyn Bay            44  12  12  20  46  85  48       
 21 Spennymoor United     44  10  13  21  41  71  42 [-1]  
 22 Guiseley              44   8  17  19  52  72  41       
 23 Winsford United       44   3   7  34  40 116  16       



Aug 14 1999

Blyth Spartans         0-1   Leigh RMI
Colwyn Bay             0-1   Emley
Droylsden              1-0   Gainsborough Trinity
Gateshead              2-3   Hyde United
Leek Town              2-2   Guiseley
Marine                 3-0   Hucknall Town
Spennymoor United      3-0   Runcorn
Stalybridge Celtic     1-1   Lancaster City
Whitby Town            2-2   Bishop Auckland
Winsford United        1-2   Frickley Athletic
Worksop Town           0-2   Bamber Bridge

Aug 16 1999

Emley                  0-2   Marine
Hyde United            2-0   Winsford United

Aug 17 1999

Bamber Bridge          1-3   Droylsden
Frickley Athletic      1-1   Stalybridge Celtic
Gainsborough Trinity   3-2   Leek Town
Guiseley               0-3   Bishop Auckland
Hucknall Town          0-1   Worksop Town
Lancaster City         1-3   Leigh RMI
Runcorn                1-2   Colwyn Bay
Whitby Town            1-2   Blyth Spartans

Aug 21 1999

Bamber Bridge          0-1   Emley
Colwyn Bay             0-2   Guiseley
Frickley Athletic      1-1   Leek Town
Gainsborough Trinity   1-1   Hyde United
Hucknall Town          3-3   Droylsden
Lancaster City         0-0   Worksop Town
Leigh RMI              3-1   Gateshead
Marine                 0-0   Blyth Spartans
Runcorn                3-1   Whitby Town
Spennymoor United      0-0   Winsford United
Stalybridge Celtic     5-0   Bishop Auckland

Aug 23 1999

Emley                  2-1   Whitby Town

Aug 24 1999

Blyth Spartans         0-2   Bishop Auckland
Colwyn Bay             0-5   Marine
Droylsden              1-0   Runcorn
Guiseley               1-1   Gateshead
Leek Town              2-2   Hucknall Town
Leigh RMI              3-0   Bamber Bridge
Spennymoor United      3-2   Frickley Athletic
Stalybridge Celtic     2-0   Gainsborough Trinity
Winsford United        0-2   Lancaster City
Worksop Town           1-1   Hyde United

Aug 28 1999

Barrow                 1-1   Guiseley
Blyth Spartans         1-2   Bamber Bridge
Droylsden              1-2   Colwyn Bay
Gainsborough Trinity   1-2   Gateshead
Hucknall Town          4-0   Stalybridge Celtic
Hyde United            2-1   Spennymoor United
Lancaster City         2-0   Frickley Athletic
Leek Town              2-0   Leigh RMI
Runcorn                1-3   Emley
Whitby Town            2-2   Winsford United
Worksop Town           1-2   Bishop Auckland

Aug 30 1999

Bamber Bridge          2-0   Runcorn
Colwyn Bay             0-0   Stalybridge Celtic
Emley                  0-0   Barrow
Frickley Athletic      1-3   Worksop Town
Gateshead              3-0   Blyth Spartans
Hyde United            2-0   Droylsden
Leigh RMI              0-1   Guiseley
Marine                 0-0   Lancaster City
Spennymoor United      1-1   Whitby Town
Winsford United        0-2   Leek Town

Sep 1 1999

Bishop Auckland        3-1   Hucknall Town

Sep 4 1999

Bishop Auckland        0-1   Bamber Bridge
Droylsden              1-1   Frickley Athletic
Emley                  3-1   Leigh RMI
Gateshead              6-0   Colwyn Bay
Guiseley               0-1   Lancaster City
Leek Town              1-0   Spennymoor United
Marine                 2-2   Gainsborough Trinity
Stalybridge Celtic     2-0   Blyth Spartans
Whitby Town            1-1   Hyde United
Winsford United        1-2   Hucknall Town
Worksop Town           0-3   Runcorn

Sep 7 1999

Bamber Bridge          2-1   Winsford United
Blyth Spartans         3-2   Emley
Droylsden              0-3   Barrow
Frickley Athletic      2-4   Leigh RMI
Gainsborough Trinity   4-1   Bishop Auckland
Guiseley               3-1   Spennymoor United
Hucknall Town          0-1   Hyde United
Lancaster City         3-0   Colwyn Bay
Runcorn                5-0   Leek Town
Whitby Town            0-2   Gateshead
Worksop Town           2-1   Stalybridge Celtic

Sep 11 1999

Barrow                 0-2   Runcorn
Bishop Auckland        0-2   Marine
Blyth Spartans         2-3   Leek Town
Colwyn Bay             3-1   Worksop Town
Hucknall Town          2-1   Bamber Bridge
Hyde United            2-0   Guiseley
Lancaster City         4-0   Droylsden
Leigh RMI              2-1   Whitby Town
Spennymoor United      0-2   Gainsborough Trinity
Stalybridge Celtic     1-0   Gateshead
Winsford United        1-2   Emley

Sep 15 1999

Bishop Auckland        1-0   Droylsden

Sep 20 1999

Emley                  2-0   Blyth Spartans

Sep 21 1999

Colwyn Bay             1-1   Lancaster City
Frickley Athletic      4-2   Bishop Auckland
Hucknall Town          3-2   Whitby Town
Leek Town              3-2   Gainsborough Trinity
Spennymoor United      2-1   Worksop Town

Sep 25 1999

Bamber Bridge          2-1   Frickley Athletic
Bishop Auckland        4-1   Winsford United
Emley                  0-1   Stalybridge Celtic
Gainsborough Trinity   2-0   Colwyn Bay
Gateshead              1-1   Droylsden
Hyde United            1-1   Marine
Lancaster City         3-0   Blyth Spartans
Leek Town              2-1   Whitby Town
Leigh RMI              1-0   Barrow
Runcorn                0-1   Hucknall Town
Worksop Town           1-2   Guiseley

Sep 29 1999

Guiseley               2-2   Runcorn
Leigh RMI              2-1   Marine
Stalybridge Celtic     3-2   Leek Town
Whitby Town            0-1   Emley
Worksop Town           1-2   Gateshead

Oct 2 1999

Barrow                 2-3   Worksop Town
Frickley Athletic      3-1   Hyde United
Hucknall Town          2-0   Leek Town
Winsford United        0-5   Blyth Spartans

Oct 7 1999

Blyth Spartans         2-3   Spennymoor United
Colwyn Bay             2-0   Winsford United
Hucknall Town          2-1   Frickley Athletic

Oct 9 1999

Bishop Auckland        1-1   Lancaster City
Hyde United            0-0   Worksop Town
Marine                 1-3   Stalybridge Celtic
Whitby Town            1-1   Bamber Bridge
Winsford United        1-2   Gainsborough Trinity

Oct 12 1999

Bamber Bridge          1-2   Colwyn Bay
Hucknall Town          1-1   Guiseley
Spennymoor United      0-0   Blyth Spartans

Oct 16 1999

Colwyn Bay             0-2   Spennymoor United
Gainsborough Trinity   1-3   Barrow
Hucknall Town          1-2   Leigh RMI
Hyde United            5-2   Blyth Spartans
Leek Town              1-2   Frickley Athletic
Worksop Town           4-1   Whitby Town

Oct 21 1999

Blyth Spartans         1-0   Hucknall Town
Colwyn Bay             1-1   Leek Town
Droylsden              0-2   Worksop Town
Guiseley               1-3   Gainsborough Trinity
Whitby Town            1-1   Spennymoor United

Oct 23 1999

Barrow                 1-4   Leek Town
Frickley Athletic      4-1   Colwyn Bay
Gainsborough Trinity   2-1   Droylsden
Gateshead              2-0   Winsford United
Hucknall Town          1-0   Bishop Auckland
Hyde United            2-3   Emley
Marine                 2-2   Guiseley
Runcorn                3-0   Blyth Spartans
Spennymoor United      3-1   Bamber Bridge
Whitby Town            1-0   Stalybridge Celtic
Worksop Town           4-1   Lancaster City

Oct 25 1999

Emley                  1-1   Gateshead
Hyde United            1-0   Barrow

Oct 26 1999

Bamber Bridge          2-2   Leigh RMI
Blyth Spartans         4-1   Frickley Athletic
Gainsborough Trinity   5-2   Hucknall Town
Lancaster City         3-2   Stalybridge Celtic
Leek Town              3-1   Worksop Town
Marine                 3-2   Droylsden
Runcorn                1-0   Winsford United
Spennymoor United      1-4   Guiseley

Oct 30 1999

Barrow                 1-1   Gainsborough Trinity
Bishop Auckland        1-1   Leek Town
Blyth Spartans         3-4   Hyde United
Colwyn Bay             2-0   Whitby Town
Droylsden              0-1   Spennymoor United
Emley                  0-0   Lancaster City
Leigh RMI              1-0   Hucknall Town
Marine                 1-0   Frickley Athletic
Winsford United        1-3   Worksop Town

Nov 2 1999

Barrow                 1-3   Bishop Auckland

Nov 6 1999

Barrow                 1-1   Stalybridge Celtic
Droylsden              1-0   Blyth Spartans
Frickley Athletic      3-1   Winsford United
Lancaster City         1-1   Gateshead
Leek Town              0-0   Bamber Bridge
Leigh RMI              1-1   Gainsborough Trinity
Runcorn                2-2   Guiseley
Spennymoor United      2-3   Emley
Whitby Town            0-3   Marine
Worksop Town           1-0   Hucknall Town

Nov 9 1999

Bamber Bridge          2-3   Barrow
Droylsden              0-2   Leigh RMI

Nov 10 1999

Bishop Auckland        1-1   Gateshead

Nov 12 1999

Emley                  1-2   Worksop Town
Gainsborough Trinity   1-1   Whitby Town
Gateshead              2-1   Bamber Bridge
Guiseley               2-0   Droylsden
Hyde United            4-1   Lancaster City

Nov 13 1999

Leigh RMI              1-2   Colwyn Bay
Marine                 6-1   Leek Town
Stalybridge Celtic     1-0   Spennymoor United

Nov 15 1999

Gateshead              6-2   Spennymoor United

Nov 16 1999

Frickley Athletic      3-2   Hucknall Town
Lancaster City         1-1   Bamber Bridge

Nov 20 1999

Barrow                 1-0   Spennymoor United
Blyth Spartans         1-1   Gainsborough Trinity
Colwyn Bay             0-1   Bishop Auckland
Droylsden              3-0   Winsford United
Hucknall Town          2-0   Emley
Lancaster City         2-0   Guiseley
Leek Town              2-0   Hyde United
Runcorn                2-0   Gateshead
Whitby Town            3-0   Frickley Athletic
Worksop Town           0-1   Marine

Nov 27 1999

Leek Town              0-2   Colwyn Bay

Nov 29 1999

Hyde United            0-0   Runcorn

Nov 30 1999

Colwyn Bay             0-0   Barrow

Dec 4 1999

Barrow                 3-2   Blyth Spartans
Bishop Auckland        1-2   Worksop Town
Gateshead              2-1   Leek Town
Guiseley               2-2   Stalybridge Celtic
Hucknall Town          1-3   Lancaster City
Hyde United            2-3   Frickley Athletic
Marine                 3-3   Whitby Town
Runcorn                2-0   Bamber Bridge
Spennymoor United      1-1   Colwyn Bay
Winsford United        0-5   Leigh RMI

Dec 7 1999

Gateshead              0-0   Barrow

Dec 11 1999

Bishop Auckland        2-2   Hyde United
Blyth Spartans         1-4   Stalybridge Celtic
Frickley Athletic      2-5   Barrow
Lancaster City         2-0   Gainsborough Trinity
Leek Town              2-4   Marine
Whitby Town            4-0   Runcorn

Dec 14 1999

Frickley Athletic      0-0   Emley
Lancaster City         1-1   Marine
Leigh RMI              2-0   Runcorn

Dec 17 1999

Worksop Town           0-1   Emley

Dec 18 1999

Barrow                 0-3   Droylsden
Gateshead              4-0   Lancaster City
Marine                 3-1   Bishop Auckland
Runcorn                2-1   Frickley Athletic
Winsford United        1-1   Whitby Town

Dec 27 1999

Bamber Bridge          6-1   Lancaster City
Bishop Auckland        0-3   Spennymoor United
Blyth Spartans         0-1   Gateshead
Colwyn Bay             1-1   Runcorn
Emley                  1-1   Guiseley
Frickley Athletic      0-4   Droylsden
Gainsborough Trinity   2-0   Worksop Town
Hyde United            1-0   Stalybridge Celtic
Leek Town              2-1   Barrow
Marine                 1-1   Leigh RMI
Whitby Town            2-1   Hucknall Town

Dec 30 1999

Barrow                 0-0   Winsford United

Jan 3 2000

Droylsden              1-2   Leek Town
Gateshead              0-0   Whitby Town
Guiseley               2-1   Blyth Spartans
Hucknall Town          1-0   Gainsborough Trinity
Lancaster City         1-0   Barrow
Leigh RMI              1-0   Emley
Runcorn                1-2   Marine
Spennymoor United      0-1   Bishop Auckland
Stalybridge Celtic     3-1   Hyde United
Winsford United        1-2   Colwyn Bay
Worksop Town           4-0   Frickley Athletic

Jan 8 2000

Bamber Bridge          1-4   Stalybridge Celtic
Bishop Auckland        4-0   Colwyn Bay
Blyth Spartans         2-1   Worksop Town
Droylsden              1-1   Emley
Guiseley               1-2   Hucknall Town
Lancaster City         3-2   Runcorn
Leek Town              1-2   Gateshead
Leigh RMI              0-0   Hyde United
Marine                 3-0   Spennymoor United
Whitby Town            2-1   Gainsborough Trinity
Winsford United        0-2   Barrow

Jan 15 2000

Barrow                 4-0   Bamber Bridge
Colwyn Bay             1-2   Droylsden
Gateshead              0-1   Gainsborough Trinity
Hucknall Town          4-0   Winsford United
Leigh RMI              0-2   Leek Town

Jan 18 2000

Stalybridge Celtic     1-3   Leigh RMI

Jan 22 2000

Bishop Auckland        1-3   Barrow
Droylsden              0-0   Hucknall Town
Gainsborough Trinity   4-0   Spennymoor United
Guiseley               2-2   Winsford United
Stalybridge Celtic     0-0   Emley

Jan 29 2000

Barrow                 2-2   Marine
Colwyn Bay             1-0   Frickley Athletic
Gainsborough Trinity   1-0   Lancaster City
Gateshead              1-1   Leigh RMI
Hyde United            2-0   Leek Town
Runcorn                2-0   Bishop Auckland
Spennymoor United      1-1   Droylsden
Stalybridge Celtic     0-3   Whitby Town
Winsford United        4-2   Guiseley
Worksop Town           2-2   Blyth Spartans

Feb 1 2000

Frickley Athletic      0-0   Gainsborough Trinity
Winsford United        1-2   Stalybridge Celtic

Feb 4 2000

Leigh RMI              3-2   Winsford United

Feb 5 2000

Bamber Bridge          0-0   Gainsborough Trinity
Barrow                 2-0   Frickley Athletic
Blyth Spartans         4-1   Colwyn Bay
Droylsden              3-0   Guiseley
Gateshead              0-0   Hucknall Town
Whitby Town            1-0   Lancaster City

Feb 8 2000

Gainsborough Trinity   2-1   Emley
Guiseley               0-1   Frickley Athletic

Feb 12 2000

Bamber Bridge          0-3   Gateshead
Bishop Auckland        1-1   Leigh RMI
Emley                  3-2   Winsford United
Frickley Athletic      2-1   Whitby Town
Gainsborough Trinity   0-1   Blyth Spartans
Hucknall Town          1-1   Runcorn
Lancaster City         3-0   Spennymoor United
Stalybridge Celtic     0-3   Marine
Worksop Town           1-1   Droylsden

Feb 14 2000

Emley                  0-0   Gainsborough Trinity

Feb 15 2000

Droylsden              0-1   Marine
Frickley Athletic      1-1   Spennymoor United

Feb 16 2000

Bishop Auckland        4-0   Whitby Town
Gateshead              3-1   Guiseley

Feb 19 2000

Barrow                 0-2   Emley
Guiseley               2-4   Bamber Bridge
Hyde United            4-0   Gainsborough Trinity
Leek Town              1-4   Blyth Spartans
Leigh RMI              5-0   Frickley Athletic
Marine                 1-1   Gateshead
Runcorn                2-0   Worksop Town
Spennymoor United      1-1   Hucknall Town
Stalybridge Celtic     0-0   Droylsden
Whitby Town            1-1   Colwyn Bay
Winsford United        2-5   Bishop Auckland

Feb 22 2000

Colwyn Bay             2-3   Hyde United
Leek Town              1-2   Winsford United

Feb 25 2000

Leigh RMI              2-1   Lancaster City

Feb 26 2000

Blyth Spartans         1-2   Guiseley
Colwyn Bay             2-0   Hucknall Town
Droylsden              2-0   Bamber Bridge
Emley                  0-0   Leek Town
Gainsborough Trinity   1-2   Frickley Athletic
Gateshead              2-0   Stalybridge Celtic
Hyde United            4-1   Whitby Town
Worksop Town           5-1   Spennymoor United

Feb 29 2000

Bamber Bridge          0-0   Hyde United
Barrow                 2-2   Leigh RMI
Runcorn                1-1   Droylsden

Mar 4 2000

Bamber Bridge          4-0   Bishop Auckland
Gainsborough Trinity   3-0   Winsford United
Gateshead              0-3   Runcorn
Hucknall Town          2-0   Marine
Leek Town              0-0   Droylsden
Spennymoor United      0-0   Barrow
Stalybridge Celtic     2-1   Guiseley

Mar 7 2000

Lancaster City         4-1   Winsford United

Mar 11 2000

Bamber Bridge          1-1   Blyth Spartans
Barrow                 4-2   Hucknall Town
Emley                  0-1   Hyde United
Frickley Athletic      3-2   Lancaster City
Gainsborough Trinity   0-0   Marine
Guiseley               2-2   Colwyn Bay
Spennymoor United      0-2   Gateshead
Stalybridge Celtic     4-3   Worksop Town
Whitby Town            2-0   Leigh RMI
Winsford United        1-1   Droylsden

Mar 13 2000

Hyde United            1-2   Leigh RMI

Mar 14 2000

Droylsden              1-0   Stalybridge Celtic
Gainsborough Trinity   0-0   Guiseley
Marine                 0-3   Bamber Bridge
Runcorn                2-2   Barrow

Mar 15 2000

Gateshead              2-0   Frickley Athletic

Mar 18 2000

Bamber Bridge          1-1   Hucknall Town
Bishop Auckland        2-0   Runcorn
Blyth Spartans         3-0   Droylsden
Colwyn Bay             0-0   Gainsborough Trinity
Guiseley               1-1   Leek Town
Hyde United            1-1   Gateshead
Lancaster City         1-2   Whitby Town
Leigh RMI              2-2   Worksop Town
Marine                 3-1   Emley
Stalybridge Celtic     2-3   Frickley Athletic
Winsford United        3-0   Spennymoor United

Mar 20 2000

Emley                  3-0   Bamber Bridge

Mar 21 2000

Guiseley               0-0   Barrow
Hucknall Town          0-1   Blyth Spartans
Runcorn                0-1   Lancaster City
Winsford United        1-2   Hyde United

Mar 22 2000

Bishop Auckland        1-0   Stalybridge Celtic

Mar 25 2000

Barrow                 0-3   Whitby Town
Blyth Spartans         3-1   Marine
Droylsden              1-0   Bishop Auckland
Emley                  1-3   Frickley Athletic
Gainsborough Trinity   1-0   Bamber Bridge
Guiseley               0-3   Leigh RMI
Hucknall Town          1-0   Gateshead
Leek Town              3-1   Lancaster City
Runcorn                0-0   Stalybridge Celtic
Spennymoor United      0-0   Hyde United
Worksop Town           4-2   Colwyn Bay

Mar 28 2000

Leigh RMI              4-0   Spennymoor United
Marine                 1-0   Barrow
Stalybridge Celtic     1-1   Runcorn

Mar 29 2000

Bishop Auckland        1-0   Guiseley

Apr 1 2000

Bamber Bridge          2-0   Spennymoor United
Colwyn Bay             1-3   Gateshead
Emley                  1-0   Runcorn
Frickley Athletic      1-1   Blyth Spartans
Gainsborough Trinity   4-3   Leigh RMI
Guiseley               0-1   Worksop Town
Hyde United            1-1   Bishop Auckland
Lancaster City         1-0   Hucknall Town
Stalybridge Celtic     3-1   Barrow
Whitby Town            3-1   Leek Town
Winsford United        2-2   Marine

Apr 4 2000

Barrow                 2-2   Lancaster City
Frickley Athletic      2-2   Guiseley
Marine                 0-0   Hyde United
Stalybridge Celtic     2-2   Bamber Bridge
Winsford United        1-6   Runcorn

Apr 5 2000

Bishop Auckland        0-0   Gainsborough Trinity

Apr 6 2000

Leek Town              1-3   Emley

Apr 8 2000

Bamber Bridge          5-0   Leek Town
Bishop Auckland        3-2   Frickley Athletic
Blyth Spartans         1-0   Winsford United
Emley                  1-2   Colwyn Bay
Gateshead              3-2   Worksop Town
Guiseley               1-3   Marine
Hucknall Town          0-0   Spennymoor United
Lancaster City         1-0   Hyde United
Leigh RMI              1-2   Droylsden
Runcorn                3-2   Gainsborough Trinity
Whitby Town            1-1   Barrow

Apr 11 2000

Droylsden              2-2   Gateshead
Gainsborough Trinity   1-1   Stalybridge Celtic
Guiseley               0-1   Hyde United
Leigh RMI              4-1   Bishop Auckland
Spennymoor United      3-1   Leek Town

Apr 15 2000

Barrow                 1-2   Hyde United
Bishop Auckland        1-1   Emley
Colwyn Bay             0-0   Blyth Spartans
Droylsden              3-4   Lancaster City
Frickley Athletic      2-0   Bamber Bridge
Gateshead              2-0   Marine
Guiseley               0-1   Whitby Town
Leek Town              0-1   Runcorn
Spennymoor United      1-0   Stalybridge Celtic
Worksop Town           9-0   Winsford United

Apr 17 2000

Emley                  1-0   Droylsden
Hyde United            3-0   Colwyn Bay

Apr 18 2000

Bamber Bridge          2-3   Worksop Town
Blyth Spartans         1-1   Barrow
Leek Town              1-4   Bishop Auckland
Marine                 3-1   Winsford United
Runcorn                0-2   Leigh RMI
Stalybridge Celtic     2-1   Hucknall Town

Apr 22 2000

Barrow                 4-0   Colwyn Bay
Bishop Auckland        1-1   Blyth Spartans
Emley                  2-0   Spennymoor United
Frickley Athletic      1-4   Gateshead
Gainsborough Trinity   1-1   Runcorn
Hyde United            4-3   Hucknall Town
Lancaster City         1-3   Leek Town
Leigh RMI              2-0   Stalybridge Celtic
Marine                 3-2   Worksop Town
Whitby Town            3-1   Guiseley
Winsford United        1-5   Bamber Bridge

Apr 24 2000

Bamber Bridge          0-2   Marine
Blyth Spartans         2-0   Whitby Town
Colwyn Bay             3-5   Leigh RMI
Droylsden              1-3   Hyde United
Frickley Athletic      1-2   Runcorn
Gateshead              0-0   Bishop Auckland
Guiseley               1-1   Emley
Hucknall Town          0-3   Barrow
Spennymoor United      0-0   Lancaster City
Stalybridge Celtic     4-1   Winsford United
Worksop Town           2-1   Gainsborough Trinity

Apr 26 2000

Emley                  2-0   Bishop Auckland
Whitby Town            5-2   Droylsden
Worksop Town           0-2   Barrow

Apr 27 2000

Marine                 1-1   Colwyn Bay

Apr 29 2000

Bamber Bridge          2-2   Guiseley
Blyth Spartans         0-2   Lancaster City
Droylsden              3-2   Whitby Town
Frickley Athletic      2-2   Marine
Gateshead              0-1   Emley
Runcorn                0-3   Hyde United
Spennymoor United      1-3   Leigh RMI
Stalybridge Celtic     3-1   Colwyn Bay
Worksop Town           2-0   Leek Town

May 1 2000

Barrow                 3-5   Gateshead
Colwyn Bay             0-7   Bamber Bridge
Emley                  1-1   Hucknall Town
Lancaster City         0-1   Bishop Auckland
Leek Town              0-0   Stalybridge Celtic
Leigh RMI              2-0   Blyth Spartans
Marine                 0-1   Runcorn
Whitby Town            2-1   Worksop Town

May 3 2000

Hyde United            3-1   Bamber Bridge

May 4 2000

Runcorn                3-2   Spennymoor United

May 6 2000

Bamber Bridge          2-2   Whitby Town
Blyth Spartans         4-2   Runcorn
Hucknall Town          2-2   Colwyn Bay
Lancaster City         2-1   Emley
Spennymoor United      0-0   Marine
Winsford United        1-3   Gateshead
Worksop Town           0-3   Leigh RMI